Triss i soliga majbilder

 
När det mest bara regnar och åskar nu i början av juni är det tur att man har många varma och soliga majdagar att titta tillbaka på. Maj var verkligen en ovanligt somrig månad i år! De två översta bilderna är från en av årets allra sista vårbruksdagar (då jag harvade runt spovägg och fnissade åt yra tofsvipsungar) och den söta kaninen på bild nummer tre bor på samma gård som bondpojken på den första bilden.
#1 - Ellen (alatariel)

Åh har det verkligen oskat en hel del där uppe? Här har vi bara haft himla fint väder, soligt sedan skolan slutade den 1.6! ^^ Fina bilder föresten. :)

Svar: Här har det åskat och regnat i stort sett varje dag sedan i måndags. Rätt irriterande. Men roligt att ni har haft bättre tur med vädret! :) Tack!
TIDSTJUVEN