The worst things in life come free to us

 
En av mina många favoritlåtar för sådana här mörka, lite ensamma och deprimerande sensommarkvällar är The A Team. Ikväll är mitt största problem att jag inte kan bestämma mig för vilken version av låten som är vackrast. Originalet av söta Ed Sheeran, covern av fantastiska Boyce Avenue eller coverversionen av fina Birdy. Alla så olika och så vackra på sina egna vis. Tre favoritartister/-band. Så jag lyssnar helt enkelt på alla, i tur och ordning. Och sedan om igen.
#1 - Anonym

vet du, ja ha också fundera på dedä! ha haft allas versioner på repeat den senaste tiden, så sjukt bra allihopa

Svar: Verkligen! Roligt förresten hur lika vi verkar vara. :)
TIDSTJUVEN

#2 - daniela

oj glömde att skriva namne på förra kommentaren haha :)

#3 - maria

själv är min favorit birdys version, antar det blev så för att hennes version var den jag hörde först av dom här tre. fastnade för birdy för kanske ett år sen - underbar röst!

Svar: Birdy är alldeles fantastisk. Så ung och så otroligt talangfull! :) Jag hoppas verkligen att hon slår igenom stort.
TIDSTJUVEN