Mysigt höstregn

 
Igår satt jag på ett balkongräcke och tittade på regnet, inkurad i en mysig filt efter att ha tagit ett dopp i det kalla havet. Idag sitter jag framför datorn hemma i Komossa medan regnet öser ner utanför fönstret. Två stycken regnmysdagar, båda väldigt trevliga fast på skilda sätt. Vad brukar ni göra när det regnar?
#1 - Ellen

Mysig bild! :)
Jag brukar kolla på film eller läsa!

Svar: Tack! Det låter som den ultimata sysselsättningen för regniga dagar. :)
TIDSTJUVEN

#2 - Johanna

Kura ihop mig med en film =) Bland det härligaste som finns när regnet smattrar mot rutan

Svar: Det har du verkligen rätt i! :) Speciellt om man får sitta och dricka te och äta popcorn samtidigt också.
TIDSTJUVEN

#3 - Christina

Ikväll bakar jag äppelpaj, igår läste jag bok i soffan under en filt.

Svar: Mums, så gott med äppelpaj! :)
TIDSTJUVEN

#4 - anna

brukar mysamysamysa, på alla möjliga sätt , men idag när de regnade var jag tvungen att spela fotbollsmatch i de vädret,å de var inte mysit alls! :D

Svar: Det låter ju mindre roligt. Fast desto trevligare var det säkert att komma hem och få byta om till sköna, torra kläder efteråt! :)
TIDSTJUVEN

#5 - Ellen (alatariel)

Inte så mycket, läsa bra böcker och om det är riktigt ruskigt så brukar vi elda i ved spisen och laga plättar. :)

Svar: Så myspysigt! :D
TIDSTJUVEN