Endast för extrema nödfall

 
Jag missade årets 1700-tals marknad i Storkyro, men mamma var dit och köpte med sig handtillverkad mjölkchoklad åt mig. Chokladplattan är endast för nödfall, så jag antar att jag måste spara den till något tillfälle då chokladbehovet är som störst. Äh, vem försöker jag lura. Jag tänker öppna den nu! ;)
#1 - Christina

Haha, vilken rolig choklad. :)

Svar: Hihi, ja verkligen :D
TIDSTJUVEN

#2 - Sara

wow vad häftig! :)

Svar: Eller hur! :) Förhoppningsvis god också.
TIDSTJUVEN

#3 - Annika

SV: tack :) 43 kvadrat.

Svar: Inte illa! :D Min är bara 33,5.
TIDSTJUVEN

#4 - Annika

SV: Jag skulle nog ha tagit en mindre lägenhet, men vi tog denna direkt då den var bra :)

Svar: Jag förstår dig precis, det gäller att slå till om man hittar nån man gillar :) Att leta lägenhet är superjobbigt.
TIDSTJUVEN

#5 - Ellen (alatariel)

Åh vilket fint paket, hoppas chokladen också var god. :) Sv: Tack såå mycket, blir så glad! Gillar också färgen, skulle vara kul om alla skulle gå omkring i färggranna jackor. Så gatorna skulle vara ett enda färghav, haha! ;)

Svar: Extremt gulligt! :D Och visst skulle det vara himla skoj om världen var lite mer färgglad. Själv är jag alldeles för bra på att klä mig i mörka färger. Borde bli bättre på att shoppa ljust och färgglatt :)
TIDSTJUVEN

#6 - Flickan som gick barfota

Så vackra bilder du knäpper! (:

Svar: Åh, tack så mycket fina du! :)
TIDSTJUVEN

#7 - Emelie

Fin blogg du har!Kika gärna in på min blogg och delta i min tävlning och vinn en länkning i min blogg! :)

Svar: Tack Emelie! :)
TIDSTJUVEN