Arga fåglar och gröna grisar


Har faktiskt inte smakat angry birds-godiset.. Men brukar dissa de flesta fruktgodisar.
Sv: Ja verkligen tråkigt, och mitt fall var dessutom ett helt vanligt KilinKolin Ellen fall. Jag springer och tänker inte efter vad flippflopps och en våt trappa kan orsaka. :>
En bidragande orsak är kanske att påsarna är så otroligt små :P
Jag hade faktiskt inte trott att angry birds-godiset skulle vara så värst gott, men ack så fel jag hade. I tisdags då jag var och jobbade hade de fram en skål med godiset vid köttdisken (för att kunderna ska få ta). Varje gång jag gick förbi skålen, och jag hade rena händer, så råkade det bara slinka in en eller två godisar i min mun xD *ooops*
Haha, ja nu när du säger det så låter kombinationen köttdisk + gröna grisar väldigt roligt. Jag har aldrig tänkt på kombinationen köttdisk + godis i och med att jag har sett det som en självklarhet att skålen skall finnas där så kunderna får äta medan de väntar på betjäning.(Det är nämligen en köttdisk med betjäning)
Jag gillar inte alls grisarna i spelet, fåglarna är mina favoriter (jag har en "fruktkorg" med kramdjur av dem) men gris godiset är godare ;) mums!
Affären jag jobbat i är nog relativt liten, det är nämligen K-affären här i byn och den här delen av kommunen är inte såå stor. Men man hittar det man behöver i matväg (tycker jag), så man behöver inte köra 18 km för att handla mat :) Dessutom finns det också en del prydnads och köks-saker samt en skild järnavdelning, som jag har noll koll på (= jag var ett stort frågetecken om någon skulle ha något därifrån under den tiden då jag även jobbade i kassan.) Bybutiker är väldigt bra att ha anser jag :)